Czym charakteryzuje się Allplan BIMPLUS?

Oprogramowanie Allplan to zespół różnych programów, które skierowane są do projektantów zajmujących się tworzeniem różnego rodzaju projektów. Jednym z programów należących do takiego oprogramowania jest Allplan BIMPLUS czyli narzędzie służące do zarządzania projektami BIM. Program ten umożliwia łatwe koordynowanie projektami, a także zarządzanie zasobami na wielu płaszczyznach.

Allplan BIMPLUS to narzędzie, które pozwala kompleksowo i rzetelnie zarządzać projektami. Wielką zaletą tego oprogramowania jest to, że jest łatwe w obsłudze i kompatybilne z innymi programami. Allplan BIMPLUS zapewnia pełen nadzór nad każdym projektem, a co ważne dostęp to zasobów mają tutaj wszyscy podwykonawcy. Oznacza to, że wszelkie działania zespołów projektowych są pod kontrolą, a wszelkie nieprawidłowości czy błędy mogą być usuwane na bieżąco. W razie wystąpienia jakiegokolwiek problemu i niespójności program może przypisać wykonanie konkretnych zadań poszczególnym wykonawcom. Wszyscy uczestnicy projektu mają pełen dostęp do planu, projektu i zasobów co znacznie ułatwia komunikację i zapewnia skuteczne działanie i najlepsze efekty pracy.

Śledzenie postępów pracy, wprowadzanie zmian na bieżąco, dostęp do powiadomień czy zmian – to wszystko jest możliwe dzięki Allplan BIMPLUS. Praca z tym programem pozwala wszystkim uczestnikom projektu wprowadzać zmiany, a także śledzić w czasie rzeczywistym to co dzieje się z projektem. Dzięki Allplan BIMPLUS informacje i zasoby nie zostają utracone, a wszystko jest pod stałą kontrolą.