Zabawna i pełna ujmujących serce momentów powieść dla dzieci, której autorką jest Astrid Lindgren, zdążyła przejść do klasyki literatury. “Dzieci z Bullerbyn” to ponadczasowe dzieło opowiadające historię grupy dzieci zamieszkujących niewielką wioskę, w której nie ma miejsca na nudę.

Książka szwedzkiej pisarki niesie ważne przesłanie, jednocześnie dostarczając ogrom frajdy. Młodsi czytelnicy z zachwytem śledzą przygody dzieci zamieszkujących Bullerbyn, natomiast starsi, decydując się sięgnąć po powieść Astrid Lindgren, odbywają sentymentalną podróż.

Dzieci z Bullerbyn – Pełna barwnych przygód powieść dla dzieci

“Dzieci z Bullerbyn” jest rodzajem książki, z którą czytelnik identyfikuje się i nawet po latach potrafi przywieść jej szczegóły. Powieść szwedzkiej pisarki to światowej sławy bestseller, który dziś zalicza się do klasyki literatury dziecięcej.

Jak często z klasykami bywa, nie poddają się one upływowi czasu, a ich treść i przesłanie jest ponadczasowe, a uniwersalna forma dociera do nowych pokoleń.

Historia, którą przedstawia lektura “Dzieci z Bullerbyn” opowiada o pełnym przygód sielskim życiu, jakie toczą dzieci z tytułowej wioski Bullerbyn.

Ta niesamowita i pełna zabawnych wydarzeń z ich życia opowieść stanowi również naukę o wartościach takich jak przyjaźń i współpraca.

Napisana przez Astrid Lindgren powieść jest książką zarówno dla dzieci, jak też mówiącą o dzieciach. Poruszany jest tutaj pewien kontekst społeczny, który miał miejsce w Szwecji w określonym czasie.

Dzieci z Bullerbyn – książka wywołująca uśmiech na twarzy

“Dzieci z Bullerbyn” należy do tego rodzaju książek, których urokowi nie sposób się oprzeć. Biorąc w dłoń ową pozycję, niemal pewnym jest, że podczas lektury przynajmniej kilka fragmentów sprawi, że na twarzy czytelnika zagości uśmiech.

Książka ta stanowi również pewnego rodzaju spis życiowych doświadczeń autorki, która za sprawą swojego literackiego talentu przekuła je na lekką i przyjazną dzieciom lekturę.

W Polsce książka po raz pierwszy ukazała się w roku 1957 i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością, bawiąc i wzruszając kolejne pokolenia czytelników po nią sięgających.

W książce Astrid Lindgren odwiedzimy świat pełen beztroskich dziecięcych zabaw i przygód, gdzie dużą rolę odgrywa przyroda i towarzyszą zwierzęta, rośliny oraz olbrzymia dawka humoru.

Powieść “Dzieci z Bullerbyn“, którą pokochał świat, to lektura wypełniona kolorami oraz uniwersalnymi wartościami. Sięgając po tę książkę, zyskujemy gwarancję, że będzie to czas pełen zabawy.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com